Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Így készíts üzleti tervet!

2021.04.19.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 19:29

Minden vállalkozásnak szüksége van üzleti tervre. Nem számít, hogy most indul vagy már évek óta működik a cég. Összefoglaltuk, hogy mi is pontosan az üzleti terv, milyen részei vannak, és azt is, hogy milyen lépésekből áll az elkészítése. Olvass tovább, ha szeretnéd tudni, hogyan készíts üzleti tervet!

Így készíts üzleti tervet!

Mikor készíts üzleti tervet?

Az üzleti terv feladata a vállalkozás azon terveinek összefoglalása, amelyek meghatározzák, hogy mekkora eladásokat szeretne és milyen ütemezésben. Továbbá arra is kitér, hogy mekkora bevételre lehet számítani. Üzleti tervet legtöbbször egy évre készítenek, hiszen rövidebb távra felesleges, hosszabb táv esetén pedig számos bizonytalansági tényezőt tartalmazna. Ha számos dolog változik év közben a vállalkozás életében, akkor lehet módosítani az üzleti terven, nem kell mindenáron ragaszkodni hozzá. A készítés során a következő lépéseket kell betartani, avagy így készíts üzleti tervet. Első lépésként a SWOT analízist kell csinálni, amely lényegében egy marketingelemzési eszköz. A SWOT angol szavak rövidítéséből áll. Az S a strenghts (erősségek), a W a weaknesses (gyengeségek), az O az opportunities (lehetőségek) és a T a threats (veszélyek) szóra utal. A SWOT analízis során tehát meghatározásra kerülnek azok a külső és belső tényezők, amelyek az adott környezetben hatnak a fejlődési irányra. Vagyis felsorolásra kerülnek az erősségek, a gyengeségek, a lehetőségek és a veszélyek.

Kik vesznek részt az üzleti terv elkészítésében?

A SWOT analízis elkészítése után következik a piacelemzés, a célcsoportok definiálása, a szezonalitás felmérése, az időzítési terv összeállítása és az eladások meghatározása. Ezeket követi a költségek kiszámítása, a készpénzáramlás tervezése és végezetül az eredmény tervezése. Minden esetben fontos, hogy az üzleti terv célirányos legyen és rövid, lényegre törő mondatokból álljon. Mindemellett pedig arra kell törekedni, hogy ahol lehetséges, ábrák legyenek szöveg helyett. Így sokkal átláthatóbb lesz az üzleti terv. Akkor érdemes hosszabb, a vállalkozást és az üzleti tevékenységet bemutató üzleti tervet készíteni, ha olyan embereknek készül, akik nem ismerik a vállalkozást. Kik vesznek részt az üzleti terv elkészítésében? A cégvezetés mellett az értékesítés, a marketing és a pénzügy. Az üzleti terv elkészítése során minden esetben figyelembe kell venni a reklámkampányokat és a szezonalitást. Mint már korábban is említettük, az üzleti terv nem kőbe vésett, időközben változhat, hiszen befolyásolhatja az üzleti eredményt a versenytársak piacra lépése, a vállalkozáson belüli akadályok, valamint a külső környezet változása, például egy válság.

 

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 14,0%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Vállalkozói hitel igénylése – ezek az elektronikusan elérhető dokumentumok

Vállalkozói hitel igénylése – ezek az elektronikusan elérhető dokumentumok

2022.06.07.

Hitelfelvételkor a pénzintézetek céges dokumentumokat kérnek tőlünk. Nem lesz kis feladat összeszedni a számtalan különféle céges iratot. Segítséget jelenthet, hogy vannak elektronikusan elérhető dokumentumok is. Mutatjuk, melyek ezek.

Tovább olvasom
Remek feltételekkel újul meg a Széchenyi Kártya Program

Remek feltételekkel újul meg a Széchenyi Kártya Program

2022.06.28.

A magyar kormány úgy határozott, hogy folytatódik a népszerű és kedvezményes Széchenyi Kártya Program. A korábbi termékek mellett újdonságokkal is szolgál a program megújítása, amely ezúttal is a legfrissebb gazdasági helyzethez és igényekhez igazodik.

Tovább olvasom
Széchenyi Hitel MAX: milyen dokumentumok kellenek az igényléshez?

Széchenyi Hitel MAX: milyen dokumentumok kellenek az igényléshez?

2022.11.11.

A Széchenyi Kártya Programban fellelhető termékek hitelügyintézése gyorsított és egyszerűsített, de a legkönnyebb dolgunk akkor lesz, ha magunk is alaposan felkészülünk az igénylésre. Ehhez a legfontosabb dolog az, hogy a megfelelő dokumentumok a birtokunkban legyenek, illetve ismerjük, milyen kötelezettségek terhelnek minket. Mutatjuk, melyek ezek.

Tovább olvasom
Új lehetőségek vállalkozóknak, hamarosan lehet pályázni

Új lehetőségek vállalkozóknak, hamarosan lehet pályázni

2024.12.09.

A nemrég meghirdetett GINOP Plusz-1.2.4-24 pályázat célja a Magyarország leghátrányosabb helyzetű régióiban működő mikro- és kisvállalkozások támogatása, különös tekintettel a Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország térségeire, valamint a Szabad Vállalkozási Zónákban tevékenykedő vállalkozásokra. A program keretében olyan projektek valósíthatók meg, amelyek hozzájárulnak a vállalkozások technológiai fejlődéséhez, eszközparkjuk korszerűsítéséhez és versenyképességük növeléséhez.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával