Hogyan történik a lakásbiztosítás felmondása?

A lakásbiztosítási szerződés alapesetben egy évre szól, és a biztosító automatikusan hosszabbítja meg további egy évre minden forduló idején, kivéve akkor, ha Te felmondod azt. Előfordulhat, hogy a felmondás után túlfizetés marad a biztosítónál vezetett számládon, ekkor írásban kell kérned a fennmaradó összeg visszafizetését. A szerződés felmondására a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal van lehetőséged, és ehhez szükséged lesz a lakásbiztosítás-felmondó nyilatkozatra, amelyen a következőknek kell szerepelnie:

  • a neved
  • a címed
  • a születési helyed és annak ideje
  • a szerződésszám, vagy kötvényszám
  • a biztosító neve
  • a biztosítás típusa

Fontos, hogy nem bonthatod fel jogszerűen a szerződést, ha csak egyszerűen nem fizeted a díjakat, hiszen amíg a szerződés él, köteles vagy fizetni, és ezt a biztosító be is hajthatja rajtad, méghozzá vagy a fizetési határidőtől számolt 60 napos türelmi időszakra, vagy akár az egész évre vonatkozóan. Emellett azzal is számolhatsz, hogy abban az esetben, ha nem teljesíted a biztosító jogos követelését, akkor az kiadhatja egy követeléskezelő cégnek a tartozásodat, ami csak tovább emeli annak összegét, hiszen számos költséggel jár, és végül így is, úgy is behajtják azt rajtad. Nem érdemes kockáztatnod, inkább figyelj a határidőkre, és mondd fel a szerződésedet a biztosító által megjelölt, szabályos módon.

Fontos tudnod, hogy csakis a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal van lehetőséged a lakásbiztosítás felmondására. Év közben ez akkor sem lehetséges, ha nem éves díjat fizetsz, hanem negyedévente, félévente, vagy akár havonta fizeted be a díjat, hiszen a szerződésed egy évre szól, és ettől nem lehet eltérni. Egyetlen kivétel létezik: ha érdekmúlás történik, ami azt jelenti, hogy például eladtad a szerződésben szereplő ingatlant.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Együtt kölcsön

THM

9,85%

Futamidő

23 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Legfontosabb tudnivalók a jelzáloghitel elengedéséről

Legfontosabb tudnivalók a jelzáloghitel elengedéséről

2021.06.04.

A jelzáloghitel-elengedés segítségével komoly előnyhöz juthatsz, ám buktatói is vannak – lássuk, mit kell tudni róla!

Tovább olvasom
Milyen támogatásokat kaphatnak a kétgyermekes családok 2024-ben?

Milyen támogatásokat kaphatnak a kétgyermekes családok 2024-ben?

2024.01.24.

Egy támogatás könnyebbé teheti egy kétgyermekes család életét. 2024-ben is elérhető számtalan támogatás a kétgyermekes családoknak. Utánajártunk, hogy mik ezek, és megmutatjuk, hogy mindenki tisztában legyen a lehetőségeivel. Részletek a cikkben.

Tovább olvasom
Banki hitelek válogatottan, oldalunk segítségével

Banki hitelek válogatottan, oldalunk segítségével

2019.01.28.

A hitelfelvétel manapság már egyre egyszerűbb. Hiszen minden pénzintézetnek van weboldala, ahol részletesen olvashatunk minden hitelkonstrukcióról. Ha valaki a legjobb banki hitelt szeretné megtalálni, akkor már arra sincs szükség, hogy egyenként végignézze az összes honlapot. Oldalunk segítségével pár kattintás alatt eljuthat a számára megfelelő kölcsönig.

Tovább olvasom
2023-as ingatlanvásárlási költségek: ezekre a plusz kiadásokra számíthatunk a vételár mellett

2023-as ingatlanvásárlási költségek: ezekre a plusz kiadásokra számíthatunk a vételár mellett

2023.08.10.

Az ingatlanvásárlási kiadások nem érnek véget a vételár kifizetésével. És nem is ott kezdődnek. Az Akölcsön szakértői végigveszik a felmerülő kiadásokat a lakásvásárlás előtt, a hitelből történő vásárlásnál, és azokat is megmutatják, amikre az ingatlan birtokba vétele után számíthatunk. Mert akkor is lesznek kiadások.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával