Mi a kárbejelentés menete?

A casco biztosításoknál a két leggyakoribb káresemény a baleseti-, illetve a lopáskár. Természetesen előfordulnak egyebek is; a következőkben ezeket, illetve a hozzájuk kapcsolódó főbb tudnivalókat soroljuk fel.

  • Lopás

Ha ellopták az autódat, akkor az első lépésed mindig a rendőrség értesítése kell, hogy legyen, és vetess fel rendőrségi jegyzőkönyvet, hiszen erre szükség lesz a biztosításod érvényesítéséhez. Ez után felkeresheted a biztosítót is, majd elindíthatod a kártalanítási folyamatot. Fontos, hogy a kifizetés csak a rendőrségi nyomozás lezárása után valósul meg, annak értékét pedig az úgynevezett Eurotax katalógus alapján határozzák meg, ami az aktuális piaci értékeket mutatja.

  • Baleset

Ha baleset történik, akkor – személyi sérülés esetén – az első a mentők, majd a rendőrség hívása, és csak ezek után jöhet a biztosító. Mindenképp készíts néhány fényképet, mert sokat segíthet a biztosításod érvényesítésében, ahogy a rendőrségi jegyzőkönyv is.

Fontos! A casco-nál számolnod kell az önrésszel is, amit a saját vagyonodból kell kifizetned, és ez egy nagyobb értékű javítás esetében komoly összeg is lehet.

  • Az autó javítása

Egy általános szerviz, amit saját költségen oldasz meg, történhet bárhol, de a casco által finanszírozott javítások csak olyan szervizben, amit a biztosító is elfogad – ez általában márkaszerviz. Ha mégsem eszerint cselekszel, a biztosító nem fog fizetni, épp ezért mindenképpen egyeztess vele, mielőtt beadod az autódat javításra.

Ilyenkor az is megtörténhet, hogy a beszerelt új alkatrész megnöveli az autód értékét, aminek egyenes következménye az értékemelkedés a biztosító részéről is. Ilyenkor ennek összegét levonja a biztosító a fizetendő összegből, tehát a javítási költségnek kisebb hányadát fogja kifizetni a számodra.

  • Vitás helyzetek

Ha egy balesetnél nem tudjátok eldönteni a másik féllel, hogy ki okozta azt, és vitás helyzet alakul ki, akkor is kérheted a javítást a casco-d terhére, hiszen így nem kell megvárnod, amíg a károkozó kötelező biztosítása rendezi a kártérítést a Te biztosítóddal.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Hogyan működik a hitelkártya?

Hogyan működik a hitelkártya?

2021.08.03.

Azt, hogy hogyan működik a hitelkártya, sokan félreértik, és ebből komoly problémák származnak – az alábbiakban ezeket a tévhiteket szeretnénk eloszlatni.

Tovább olvasom
Mutatjuk, mikor nem kell fizetned készpénzfelvétel során

Mutatjuk, mikor nem kell fizetned készpénzfelvétel során

2021.08.19.

Készpénzfelvétel során sokszor fizetni kell azért, hogy hozzájuthass a saját pénzedhez, de van lehetőség arra, hogy ezt elkerüld. Mutatjuk ma részleteket!

Tovább olvasom
Növekszik a CSOK büntetőkamata

Növekszik a CSOK büntetőkamata

2021.09.10.

A Családi Otthonteremtési Kedvezmény már egy gyermek után igényelhető, három után pedig elérheti a maximális tíz milliós összeget. Tíz millió forint hatalmas összeg, érthető a nagy érdeklődés. A vissza nem térítendő támogatások a legnépszerűbbek a kormány Otthonteremtési programjában. Vannak azonban feltételek, amiknek teljesülniük kell. Mi történik, ha nem teljesítjük a vállalt feltételeket? Mekkora a büntetés? Megnéztük.

Tovább olvasom
Hogyan lehet lekerülni a KHR listáról?

Hogyan lehet lekerülni a KHR listáról?

2021.02.16.

Felkerültél a KHR listára? Pénzügyi szempontból ez az egyik legrosszabb, ami történhet veled. Azonban nem érdemes kétségbe esni, hisz ennek ellenére is van lehetőséged arra, hogy hitelt vegyél fel. Olvass tovább, ha kíváncsi vagy, hogyan lehet lekerülni a KHR listáról.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával