Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mit takar a hitelbiztosítéki érték?

2019.08.29.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 09:47

Jogosan tettétek fel nekünk a fenti kérdést, mert még nem foglalkoztunk vele itt, a blogon. Nézzük tehát át együtt, hogy konkrétan mit takar a hitelbiztosítéki érték, hol használatos, és miért lényeges tisztában lenni vele!

Mit takar a hitelbiztosítéki érték?

A hitelbiztosítéki érték a jelzáloghiteleknél használatos fogalom; az értékbecslés során megállapított piaci értékből számított, csökkentett összeget kell érteni alatta. Ami a jelzálogjog alá bevont ingatlanra vonatkozik. Általában a piaci érték 80%-a de függ az adott ingatlan összes jellemzőjétől is. Vagyis attól, hogy hol helyezkedik el, milyen állapotban van, illetve milyen szerkezetű, felépítésű, anyagú. Hogy mit takar a hitelbiztosítéki érték, azt ennyivel meg is lehet magyarázni, de vannak további érdekességek is, amik kapcsolatban állnak vele.

Azt már több, a jelzáloghitelekkel, illetve azok feltételeivel foglalkozó cikkünkben leírtuk, hogy a JTM szabályozás okán a felvehető hitelösszeg az ingatlan piaci értékének maximum 80%-a lehet. Hozzátettük azt is, hogy általában ennél kevesebbet szoktak megítélni. Ez annak köszönhető, hogy a hitelbiztosítéki értékből állapítják meg az adható kölcsönösszeget. Valamint ebből számítják ki azt a minimális összeget is, ami alatt – nemfizetés esetén – az ingatlan nem árverezhető el.

Jó tudni, hogy a hitelbiztosítéki érték kiszámításakor figyelembe veszik az ingatlan jövőbeli, hosszú távon fenntartható piacképességét, a normális és lokális piaci kondíciókat, illetve a jelenlegi és a lehetséges használati módokat is, emellett a hitelező kockázati rátát is beleépít, vagyis ha például az ingatlan olyan környéken fekszik, ahol nem biztosított az értékének emelkedése, a bank jóval alacsonyabb hitelbiztosítéki értéket állapíthat meg, mint amennyire az aktuális értéke alapján számítani lehet.

Ha arra voltál kíváncsi, hogy mit takar a hitelbiztosítéki érték, akkor ebből a cikkből mindent megtudhattál, ám ha mégis lennének kérdéseid a témával kapcsolatban, akkor állunk a rendelkezésedre megadott elérhetőségeink egyikén! Partnerünk ajánlatait is érdemes megtekintened, ehhez nem kell mást tenned csak kattints ide.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 14,0%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom
CSOK 2019

CSOK 2019

2019.04.26.

Nincs év, amikor ne jelenne meg valamilyen változás az életünkben. A CSOK sokak számára fontos, és már épp kezdtük megszokni, most azonban ismét át kell néznünk a feltételeit. Ugyanis 2018 decemberében változásokat jelentettek be, vagyis a CSOK 2019 március 15. után már más kritériumok alapján vehető igénybe.

Tovább olvasom
Gyorskölcsön lehetőségek: hol érdemes felvenni?

Gyorskölcsön lehetőségek: hol érdemes felvenni?

2018.05.03.

A gyorskölcsön hihetetlen népszerűségre tett szert rövid idő alatt, és ez nem csoda, hiszen rengeteg előnye van: villámgyorsan hozzá lehet jutni, egyszerű a felvétele, és akár otthonról, online is igényelhető. A kínálat ma már akkora, hogy alaposan át kell gondolni, hogy melyiket választjuk!

Tovább olvasom
Megújuló hitel, mit kell tudni róla?

Megújuló hitel, mit kell tudni róla?

2018.08.07.

A Megújuló Hitel egy igazán különleges hiteltermék; tulajdonképpen egyfajta személyi kölcsön, de számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, ami más, mint a mezőny többi szereplői által kínált személyi kölcsön.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával