Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Milyen költségekkel jár egy lakáshitel?

2021.06.25.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 11:09

Első blikkre talán nem is hinnénk, de egy 15 millió forintos lakáshitel felvétele akár negyedmillió forint egyszeri kiadással is járhat. Persze promóciós célzattal a pénzintézetek szinte mindegyike felajánl kisebb-nagyobb kedvezményt, díjelengedést, esetlegesen utólagos visszatérítést, de nem árt, ha tudjuk, hogy a fizetendő összegek között jelentős eltérésekkel találkozhatunk. Így, ha netalántán szűkösebb anyagi forrásokkal vágsz bele egy kölcsönprojektbe, érdemes figyelembe venned, hogy milyen költségekkel jár egy lakáshitel. Nézzük meg együtt!

Milyen költségekkel jár egy lakáshitel?

Szóval akkor mégis milyen költségekkel jár egy ingatlanhitel?

Jó, ha tisztában vagy vele, hogy egy ingatlanvásárlás jelentős kiadásokat zúdít a nyakadba már a hiteligénylés szintjén is, ami azért non plus ultra, mert ezeket a tételeket bizony előre meg kell finanszíroznod sajnos. De miért is ilyen magas a díjszabás? Az örök mumus, az ingatlanfedezet a fő ludas a tekintélyes tarifacsomag tekintetében. Prominens költségtényező például az értékbecslés díja, amikor felmérik a fedezetként felajánlott lakás forgalmi értékét, ami tulajdonképpen nagyban befolyásolja a felvehető hitelösszeg mértékét. Kalkulálnod kell a folyósítási jutalékkal is, ami egyes bankoknál a hitelösszeg 1 százaléka is lehet, vagyis a fent említett 15 milliós kölcsönnél már önmagában ez 150 ezer forintos ráfordítást eredményez. Számottevő teher még a közjegyzői díj, és persze ne feledkezzünk meg a tulajdoni lap lekérésének és jelzálog bejegyzésének díjtételeiről sem, amik bár önmagukban nem kimagasló faktorok, viszont együttesen már a földhivatali adminisztráció költsége is szignifikáns végösszeggel bír. Ezekre jön rá még a tartozáselismerő okirat és a hitelbírálat díja, ami bankonként más és más képet mutat. Tartsd szem előtt, hogy a bankok a folyósítást követően visszatéríthetik a díjak egy részét, de ezt az engedményt általában feltételekhez kötik, így légy résen az apróbetűs részek tanulmányozásánál is.

Milyen közvetett és a futamidő alatt fizetendő egyszeri költségekkel jár még a lakáshitel?

Vegyük első helyre az önerőt, amivel nyilván már a kezdetektől próbálod minimalizálni a hitelösszeged volumenét. Nem feledkezhetünk meg a szintén nem elhanyagolható ügyvédi díjakról, és a lakásvásárlást megkoronázó vagyonszerzési illetékről sem. És persze akkor még nem beszéltünk arról, hogy a lakást be is kell rendezni, sőt lehet, hogy egy renoválási büdzsé összetevővel is számolnunk kell, így tényleg kardinális kérdés, hogy előre eltervezd, hogy mire mennyit költesz majd. Emellett lényeges pont, hogy ne mulaszd el a hiteled jövőbeni sorsának végiggondolását sem egy feltételmódosítás vagy előterjesztés szempontjából! Legyél tisztában az előtörlesztési díj mértékével, az esetleges díjkedvezményekkel és azok feltételeivel, mert ezek mind együtt kell, hogy befolyásolják a hitelfelvételi hajlandóságodat, hisz együttesen járulnak hozzá ahhoz a tényhez, hogy milyen költségekkel jár egy lakáshitel.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Budapest Bank személyi kölcsön, mit kell tudni?

Budapest Bank személyi kölcsön, mit kell tudni?

2018.10.08.

Ha ezt a cikket olvasod, akkor valószínűleg hitelt szeretnél felvenni, és a személyi kölcsönök között nézelődsz. Nem csoda, hiszen ez az egyik legnépszerűbb hiteltípus, hiszen könnyen és gyorsan hozzáférhető, és hatalmas a választék belőle. Nálunk is számos bank ajánlatát találhatod meg, de most bővítjük a keretet a Budapest Bank személyi kölcsön termékeivel. Lássuk, mit kell tudni róluk!

Tovább olvasom
Hány éves korig kaphatunk hitelt?

Hány éves korig kaphatunk hitelt?

2023.06.02.

Idősebb korban is felmerülhet a hitelfelvétel gondolata. És bár a nyugdíjasok a bankok kedvenc ügyfelei a stabil jövedelmük miatt, az életkoruk hátrány is lehet. Utánajártunk, hogy hány éves korig kaphatunk hitelt.

Tovább olvasom
Mekkora jövedelemre van szükség 10 millió Ft lakáshitelhez?

Mekkora jövedelemre van szükség 10 millió Ft lakáshitelhez?

2021.07.01.

10 millió Ft lakáshitel napjainkban már nem számít nagy összegnek; jellemzően ennél sokkal többet igényel egy lakásvásárlást tervező ügyfél, hiszen a lakásárak igencsak felmentek az utóbbi években, és a folyamat csak lassult a koronavírus miatti helyzet hatására, de korántsem tűnik úgy, hogy le akarna állni. A statisztikák azonban azt mutatják, hogy az átlagösszeg 10 és 11 millió forint közé esik, ezért választottuk mi is ezt a kerek összeget.

Tovább olvasom
A 10 legfontosabb hitelezési alapfogalom

A 10 legfontosabb hitelezési alapfogalom

2022.12.06.

Hitelezési alapfogalmakkal érdemes tisztában lenned, ha el szeretnél igazodni a kölcsönök világában – az alábbiakban a legfontosabbakat gyűjtöttük össze.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával