Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Melyik nyugdíj előtakarékossági formát érdemes választani?

2023.12.13.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2024. január 16. 13:19

A nyugdíjas éveinkre több módon is takaríthatunk meg pénzt. Választhatjuk a nyugdíjbiztosítást, az önkéntes nyugdíjpénztárt vagy a Nyugdíj Előtakarékossági Számlát. De melyik nyugdíj előtakarékossági formát érdemes választani? Előnyök és érvek közérthetően a cikkben.

Melyik nyugdíj előtakarékossági formát érdemes választani?

Ha a nyugdíjbiztosítást választjuk – előnyök, érvek

A nyugdíjbiztosítás az egyik legnépszerűbb nyugdíj előtakarékossági forma.

Mutatjuk, miért:

  • Adójóváírás: a nyugdíjbiztosítási díjak 20 százaléka adójóváírásra jogosít. Ez azt jelenti, hogy ha 100 000 forintot fizetünk nyugdíjbiztosításra, akkor az állam 20 000 forintot visszatérít. Ez jelentősen növeli a megtakarításunk értékét.
  • Biztonság: a nyugdíjbiztosítás egy biztosítási termék, így a megtakarításunk biztosított. Ez azt jelenti, hogy ha valami történik velünk, a megtakarításunk nem vész el.
  • Átláthatóság: a nyugdíjbiztosítások részletes szerződési feltételei ismertek, így könnyen átlátható, hogy mire számíthatunk.
  • Rugalmasság: a nyugdíjbiztosítások rugalmasan kezelhetők. A díjakat bármikor módosíthatjuk, vagy akár megszüntethetjük a szerződést is.

A nyugdíjbiztosítás mellett szóló érvek:

A nyugdíjbiztosítás segíthet megvédeni a megtakarításunkat az inflációtól. A nyugdíjbiztosításokhoz befektetési alapok kapcsolódnak, amelyek növelhetik a megtakarításunk értékét. A nyugdíjbiztosítás segíthet biztosítani a nyugdíjas éveink anyagi biztonságát.

Az állami nyugdíjrendszer egyre kevésbé lesz képes biztosítani a nyugdíjasok számára a megfelelő megélhetést. A nyugdíjbiztosítás segítségével saját magunk is tehetünk azért, hogy nyugdíjas éveink anyagi biztonságban telhessenek.

A nyugdíjbiztosítás megkötése előtt érdemes alaposan tájékozódni a különböző lehetőségekről, és mérlegelni a saját igényeinket és lehetőségeinket.

Ha az önkéntes nyugdíjpénztárt választjuk – előnyök, érvek

Az önkéntes nyugdíjpénztár (ÖNYP) is a nyugdíj-előtakarékosság egyik népszerű formája.

Az önkéntes nyugdíjpénztár előnyei a következők:

  • Adójóváírás: az önkéntes nyugdíjpénztári befizetések 20 százaléka adójóváírásra jogosít. Ez azt jelenti, hogy ha 100 000 forintot fizetünk önkéntes nyugdíjpénztári tagdíjat, akkor az állam 20 000 forintot visszatérít. Ez jelentősen növeli a megtakarításunk mértékét.
  • Hozam: az önkéntes nyugdíjpénztárak a befizetett pénzt befektetik, így a megtakarításunk hozamot is termelhet.
  • Portfólió választás: az önkéntes nyugdíjpénztárak különböző befektetési portfóliókat kínálnak, így mindenki megtalálhatja a kockázatvállalási hajlandóságának és hozamelvárásának megfelelőt.
  • Rugalmasság: az önkéntes nyugdíjpénztár tagdíját bármikor módosíthatjuk, vagy akár megszüntethetjük a tagságot is.
  • Öröklés: az önkéntes nyugdíjpénztárban gyűjtött megtakarítást az örökös adó és illetékmentesen örökölheti.

Az önkéntes nyugdíjpénztár mellett szóló érvek:

A befektetési alapok növelhetik a megtakarításunk értékét, így az infláció ellenére is megőrizhetjük a megtakarításunk vásárlóértékét. Az önkéntes nyugdíjpénztár segíthet biztosítani a nyugdíjas éveink anyagi biztonságát.

Az állami nyugdíjrendszer egyre kevésbé lesz képes biztosítani a nyugdíjasok számára a megfelelő megélhetést. Az önkéntes nyugdíjpénztár segítségével saját magunk is tehetünk azért, hogy nyugdíjas éveink anyagi biztonságban telhessenek.

Az önkéntes nyugdíjpénztár megkötése előtt érdemes alaposan tájékozódni a különböző lehetőségekről, és mérlegelni a saját igényeinket és lehetőségeinket.

Kérj ajánlatot!

Segítünk kiválasztani a legjobb ajánlatot a részedre!

A Grantis Hungary Zrt. munkatársa hamarosan felveszi veled a kapcsolatot

  • Igények felmérése után kiválasztjuk a legmegfelelőbb terméket
  • Személyre szabott ajánlatot készítünk a részedre
  • Teljes ügyintézést és papírmunkát átvállaljuk a szerződéskötés előkészítéséhez


Promóció

Ha a NYESZ-t választjuk – előnyök, érvek

A Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ) egy olyan nyugdíj-előtakarékossági forma, amelyben a befizető maga dönti el, hogy milyen befektetési alapokba helyezi a pénzét.

A NYESZ előnyei között a következők:

  • Adójóváírás: a NYESZ befizetések 20 százaléka adójóváírásra jogosít. Ez azt jelenti, hogy ha 100 000 forintot fizetünk NYESZ-re, akkor az állam 20 000 forintot visszatérít. Ez jelentősen növeli a megtakarításunk értékét.
  • Hozam: a NYESZ-számlán a befizetett összegeket befektetési alapokba helyezhetjük, így a megtakarításunk hozamot is termelhet. A befektetési alapok különböző kockázati szintűek, így mindenki megtalálhatja a kockázatvállalási hajlandóságának és hozamelvárásának megfelelőt.
  • Rugalmasság: a NYESZ-számlát bármikor megszüntethetjük.

A NYESZ mellett szóló érvek:

A befektetési alapok növelhetik a megtakarításunk értékét, így az infláció ellenére is megőrizhetjük a megtakarításunk vásárlóértékét. A NYESZ is segíthet biztosítani a nyugdíjas éveink anyagi biztonságát.

Az állami nyugdíjrendszer egyre kevésbé lesz képes biztosítani a nyugdíjasok számára a megfelelő megélhetést. A NYESZ segítségével saját magunk is tehetünk azért, hogy nyugdíjas éveink anyagi biztonságban telhessenek.

A NYESZ megkötése előtt érdemes alaposan tájékozódni a különböző lehetőségekről, és mérlegelni a saját igényeinket és lehetőségeinket.

Az Akölcsön szakértői szerint az adókedvezmény az, amiről mindenkinek tudnia kell

Mindegyik nyugdíj-megtakarítási forma esetén az éves befizetések után 20 százalékos adó-visszatérítésben részesülhetünk. Mutatjuk a részleteket:

A nyugdíjbiztosítás után legfeljebb 130 ezer forint, ha befizettünk 650 ezer forintot.

Önkéntes nyugdíjpénztári befizetés után legfeljebb 150 ezer forint. Ehhez 750 ezer forintot kell befizetni.

A Nyugdíj Előtakarékossági Számla után 100 ezer forint a legnagyobb adó-visszatérítés.

És a lényeg: az összes támogatott nyugdíjcélú megtakarítás után egy adóévben összesen maximum 280 ezer forint adó-visszatérítést kaphatunk.

Összefoglalás

A nyugdíj előtakarékossági forma kiválasztása során számos tényezőt kell figyelembe venni, mint az adójóváírás, a biztonság és a befektetési lehetőségek. A nyugdíjbiztosítás, az önkéntes nyugdíjpénztár és a Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ) különböző előnyökkel rendelkeznek, mint például az adókedvezmények, amelyek jelentősen növelhetik a megtakarítások értékét.

A nyugdíjbiztosítás biztonságot nyújt, míg az önkéntes nyugdíjpénztár és a NYESZ magasabb hozampotenciállal bírhatnak a különböző befektetési alapoknak köszönhetően. Mindhárom forma rugalmas, lehetővé téve a befizetések módosítását vagy a szerződés megszüntetését. Az állami nyugdíjrendszer egyre kevésbé képes biztosítani a nyugdíjasok számára a megélhetést, így ezek a megtakarítási formák kulcsfontosságúak lehetnek a nyugdíjas évek anyagi biztonságának megteremtésében.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

7 lényeges kérdés és válasz az államkötvényekről

7 lényeges kérdés és válasz az államkötvényekről

2024.07.29.

Az államkötvények olyan befektetési eszközök, amelyeket az állam bocsát ki pénzgyűjtés céljából. Az alábbiakban bemutatunk hét lényeges kérdést és választ az államkötvényekkel kapcsolatban. És még hármat, ami az Akölcsön pénzügyi szakértői szerint kiemelten fontos.

Tovább olvasom
Milyen megtakarításokat kínálnak a bankok?

Milyen megtakarításokat kínálnak a bankok?

2024.10.07.

A bankok széles skáláját kínálják a megtakarítási lehetőségeknek, amelyek célja, hogy a pénzt biztonságosan tárolja és növelje. A kiválasztott megtakarítási forma attól függ, hogy milyen célunk van a pénzzel, milyen hosszú távra tervezünk, és milyen kockázatot vállalunk. Szakértőnk cikke.

Tovább olvasom
Gondolj a gyermeked jövőjére, köss lakástakarék szerződést!

Gondolj a gyermeked jövőjére, köss lakástakarék szerződést!

2018.06.22.

Minden szülő a legjobbat szeretné adni a gyermekének; ez tulajdonképpen természetes. Érdemes már akkor elkezdened takarékoskodni, amikor még kicsi, így segítheted őt abban, hogy nagykorúvá válásakor saját otthonhoz juthasson, de egyéb lehetőségeid is vannak! Használd ki a lakástakarék lehetőségeit.

Tovább olvasom
Mekkora a minimumösszeg, amivel elindíthatjuk a nyugdíj-megtakarítást?

Mekkora a minimumösszeg, amivel elindíthatjuk a nyugdíj-megtakarítást?

2022.05.24.

A nyugdíj-megtakarítás elindítását nem szabad sokáig halogatni, hiszen könnyen kifuthatsz az időből – érdemes akár egy kisebb összeggel is elkezdened!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával