Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Lakáshitel, vagy lakáslízing? Melyik a jobb?

2020.05.08.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:35

Ingatlant vásárolnál, de nincs rá fedezeted? Többféle lehetőséged is van: választhatsz, hogy lakáshitel, vagy lakáslízing segítségével oldod meg ezt a problémát. Mindkettőnek vannak előnyei a másikhoz képest, így könnyen kiderülhet számodra is, hogy melyiket kell választanod.

Lakáshitel, vagy lakáslízing? Melyik a jobb?

A lakáshitel és lakáslízing között van néhány alapvető különbség, és fontos ismerni ezeket, ha okos döntést szeretnél meghozni. A lakáslízing olyan konstrukció, amiben a lízingbeadóé a tulajdonjog. A lízingbevevő pedig használja az ingatlant a szerződésben meghatározott ideig. Vagyis a lakáslízinget nyújtó pénzintézet tulajdona a lakás, és amikor a lízing lejár, csak akkor válsz Te a tulajdonossá. Lakáshiteleknél ez pont fordítva történik, hiszen ott már a legelejétől a Tiéd a lakás. Három típusa létezik: a nyílt végű, a zárt végű és a visszlízing. Az elsőnél eldöntheted, hogy a maradványérték megfizetésével megszerzed-e a tulajdonjogot, a másodiknál ezt csak Te teheted meg, a harmadiknál pedig eladod a lízingcégnek, majd ismét lízingbe veszed. A maradványérték a legnagyobb különbség a lakáslízing és a lakáshitel között, hiszen az utóbbinál ilyen nincs.

Akadnak további különbségek is a lakáshitel és a lakáslízing között: az utóbbit még mindig igényelheted devizaalapon, nincs felső életkori határ, a vételár részét lépező ÁFA-t pedig kamatmentes részletre is fizetheted. Fontos tudni, hogy a lakáslízing esetében a kettős illetékfizetés kötelező, mert egyrészt a lízingcég fizeti a szerződés kezdetekor, majd a lejárati időt követően a végső tulajdonos, azaz vagy Te, vagy a lízingcég, azonban mindkettőt Te fogod kifizetni, hiszen a lakáslízing díjába valószínűleg mindkét illetéket bele fogják számolni.

És hogy lakáshitellel, vagy lakáslízinggel jársz jobban? Nos, szerintünk a lakáshitel mindenképp jobb, mert ugyan a lízing kezdetben kevesebb költséget jelent, de később ez megnő, és még a maradványértékkel is számolnod kell, a lakáshitelé viszont kezdetben magasabb, de végeredményben olcsóbb. A döntés természetesen a tiéd, de ha a lakáshiteleket választod, akkor ne kapkodd el a döntést; hasonlítsd össze őket oldalunkon, majd válaszd a számodra legmegfelelőbbet, kérdés esetén pedig fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Tisztázzuk: mik a kezes kötelezettségei?

Tisztázzuk: mik a kezes kötelezettségei?

2020.11.13.

Amikor a hitelfelvétel során a bank nem találja hitelképesnek a hitel igénylőjét, akkor többféle megoldás is létezik a probléma áthidalásra; ezek egyike a kezesség, ami alacsony jövedelem esetén kerül alkalmazásra. Fontos azonban, hogy a kezesnek kötelezettségei is vannak a hitelfelvételben, amelyek nemfizetés esetén igen komolyak is lehetnek.

Tovább olvasom
Végrehajtással terhelt ingatlant vásárolhatok?

Végrehajtással terhelt ingatlant vásárolhatok?

2020.08.27.

A végrehajtással terhelt ingatlanok kereskedelme a 2008-as válság óta gyakorlatilag mindennapossá vált, és bár az utóbbi években már nem annyira jellemző, mint a bedőlt devizahitelek idején, még mindig lehet ilyennel találkozni. Sokan kifejezetten ilyen ingatlanokat keresnek, hiszen a velük kapcsolatos problémák miatt az áruk alacsonyabb, mint egy tehermentesé, ám fontos figyelni a buktatókra, ugyanis számos akad, ami meghiúsíthatja a vásárlást, sőt, súlyos anyagi károkat is okozhat.

Tovább olvasom
Szabad felhasználású hitelt fedezet nélkül

Szabad felhasználású hitelt fedezet nélkül

2019.06.13.

Szabad felhasználású hitelt fedezet nélkül? Egyszerű a válasz: Személyi kölcsön! Manapság már olyan ajánlatokat is lehet találni, amelyek kamatai megközelítik egy ingatlanfedezetű hitelét. Mindenkinek érdemes elgondolkodnia azon, hogy ezek közül választ.

Tovább olvasom
CSOK beforgatási kötelezettség megszűnése használt lakás esetén – újabb könnyítés!

CSOK beforgatási kötelezettség megszűnése használt lakás esetén – újabb könnyítés!

2019.05.20.

Írtunk már az idén bekövetkező változásokról a CSOK kapcsán, azonban jött egy újabb fejlemény. Ami mellett nem mehetünk el szó nélkül, ez pedig a használt lakásokra vonatkozó beforgatási kötelezettség eltörlése. Lássuk a részleteket!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával