Mit érdemes tudni a K&H lakáshitelről?
A K&H lakáshitel háromféle konstrukcióval kecsegtet, melyek mindegyike érdemes lehet a figyelmedre; az alábbiakból kiderül, hogy miért!
Ha lakást szeretnél vásárolni, és ehhez hitelt kell felvenned, akkor számtalan lehetőség közül választhatsz, amelyek mind kínálnak valamilyen előnyt, illetve természetesen hátrányuk is van – ezek függvényében kell döntened, hogy melyikre adod be az igénylésedet. A K&H lakáshitele az egyik ilyen lehetőség, amelynek minden egyes tulajdonságát górcső alá vesszük, hogy megkönnyítsük számodra a hitelfelvételt.
A K&H lakáshitelének változatai
Alapvetően háromféle lakáshitelt kínál a K&H Bank: a lakásvásárlásra, az építésre és felújításra, illetve a hitelkiváltásra szolgáló konstrukciót. Természetesen megtalálható a bank portfóliójában a CSOK mellé igényelhető hitel is, ám ez speciális eset, így jelen cikkünkben nem foglalkozunk vele.
K&H lakáshitel ingatlanvásárlásra
Az ingatlanvásárlásra fordítható lakáshitel esetében a THM 3,8-6,2%, de kamattámogatással akár 3,1% is lehet, ami kiemelkedően jó ajánlatnak számít a hitelpiacon! Az igényelhető hitelösszeg 2-100 millió forintig is terjedhet, ami szintén szokatlanul magas, a futamidő pedig 5-30 évig választható. Fontos, hogy az ingatlanvásárlásra fordítható K&H lakáshitel a szerződés aláírásáig otthonról is intézhető, és többféle kedvezmény is igénybe vehető hozzá.
K&H lakáshitel építésre és felújításra
A K&H lakáshitel építésre, illetve felújításra fordítható változatának esetében a THM 3,9-6,4%, és szintén elérhető vele a 3,1%, amennyiben sikerül elérni a maximális kamattámogatást. A hitelösszeg megegyezik az ingatlanvásárlásra felhasználható változatéval, azaz 2-100 millió forint, a futamidőben azonban akad különbség, hiszen akár 1 évre is igényelhető.
K&H lakáshitel hitelkiváltásra
E konstrukció esetében a THM és a hitelösszeg megegyezik az ingatlanvásárlásra felhasználható K&H lakáshitelével, a futamidő azonban bonyolultabb, mivel kamatperiódushoz kötött. Változó kamatozású hitelnél, 12 havi kamatperiódus esetén 1-30 év, 5 éves kamatperiódus esetén 1-30 év, 10 éves kamatperiódus esetén 15-20 év lehet a futamidő, míg a futamidő végéig fix kamatozású hitelnél, 10 éves fix kamatozás esetén 10 év, 15 éves fix kamatozás esetén 15 év, 20 éves fix kamatozás esetén pedig 20 év a futamidő hossza.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.