Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A magyar pénzügyi helyzet javulása és a jövőbeli megtakarítás

2021.07.14.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 10:39

A GKI Gazdaságkutató Zrt. konjunktúraindexe áprilisban megközelítette, sőt faképnél is hagyta a pandémia előtti paramétereket, viszont a lakossági bizalmi indexe a jövőbeli megtakarítási képességek viszonylatában jelentősen a várt alatt maradt.

A magyar pénzügyi helyzet javulása és a jövőbeli megtakarítás

A magyarok a saját pénzügyi helyzetüket az előző hónapokhoz képest erősen javulónak, a takarékoskodási és félrerakási hajlamukat viszont még az őszinél is csapnivalóbbnak érzékelték. Vajon mik a kilátások a magyar pénzügyi helyzet szférájában, illetve milyen prognózisok várhatók a megtakarítási törekvések terén?

Lassan helyreáll a lakosság fizetőképessége, stabilizálódhat a magyar pénzügyi helyzet

Az újrainduló gazdaság miatt lassan, de biztosan stabilizálódik a lakosság pénzügyi helyzete. A fizetőképességi index jelen állása a magyar háztartások likviditásának regenerálódását jelzi, és a jövőre nézve is kedvező képet mutat a magyar pénzügyi helyzet tekintetében. Minél magasabb az index értéke, annál inkább képes a lakosság felmerülő fizetési kötelezettségeit teljesíteni. Hazánkban a nagy gazdasági dekonjunktúra tavaly áprilisra esett, a fizetőképességi mutatószám is ekkor vette fel a legalacsonyabb értéket. Az áprilisi mélypont óta voltaképpen emelkedő tendenciát mutat a lakossági fizetőképesség. Az idén márciusra elért érték már megközelítette a tavaly márciusi, azaz az utolsó „normális” hónap szintjét. A mostani számokból kiindulva a gazdaság további növekedésére lehet számítani a közeljövőben is, és amennyiben az egész évre jellemző lesz az első negyedéves tendencia, akkor éves szinten akár 4,5 százalékkal is bővülhet a magyar gazdaság. A likviditási készség javulásának hátterében egyértelműen a gazdaság beindulása és a pandémia nyomán kialakult munkaerőpiaci krízis befejeződése áll.

Megérintette az embereket a járvány

A pandémia a lakosság nagy részében tudatosította a pénzügyekről való felelős gondolkodás fontosságát, ami szándékszinten mindenképpen kiterjed a kiadások racionalizálására, valamint a rendszeres megtakarítási portfóliók aktiválására. A nagyobb költések későbbre tolásával és a napi kiadások csökkentésével nyilvánvalóan rengetegen éltek az utóbbi hónapokban: főként az autóvásárlást, a lakás vagy ház bővítését, vásárlását, és persze a jelentősebb beruházások tárgykörét halasztották későbbre. Pozitív hozományként értékelhető jel, hogy a történtek hatására sokan tervezik valamilyen rendszeres megtakarítás elindítását. Ami nem is csoda, hiszen a válság hatásait megtapasztalva rengetegen érzékelték úgy, hogy egy meglévő biztosítás segített volna átvészelni a nehéz időket. Az egészségügyi és financiális recesszió sokunkat rákényszerített, hogy másképp álljunk az egészségünk és a megélhetésünk védelme érdekében megtehető lépésekhez. Ennek nyomán látványosan megnőtt a lakosság körében az igény a kockázati és a megtakarítással egybekötött életbiztosítások, a jövedelempótló és hitelfedezeti biztosítások, valamint az egészségbiztosítási termékek iránt. A pénzügyi tudatosság ilyesfajta erősödése mellett továbbra is jelentősen megoszlanak a vélemények, hogy mennyire érdemes és egyáltalán lehetséges-e hosszabb távra terveznünk a pénzügyeinkben.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Lakás-takarékpénztár összehasonlítása

Lakás-takarékpénztár összehasonlítása

2018.06.13.

Ha megtakarítási lehetőséget keresel, akkor előbb-utóbb eljutsz a lakás-takarékpénztár megtakarításhoz, mert ezzel elérheted a 10% feletti hozamot, ráadásul biztonságosan, bár a korlátozással számolnod kell, hiszen csak ingatlancélra fordíthatod.

Tovább olvasom
Állampapírpiac 2024-ben: ismerd meg a legfrissebb változásokat!

Állampapírpiac 2024-ben: ismerd meg a legfrissebb változásokat!

2023.12.27.

Az állampapírpiac állandó változásban van, ezért ha egy befektető naprakész akar lenni, figyelemmel kell kísérnie ezeket a változásokat. Cikkünkben megmutatjuk, hogy mi az állampapír, mint befektetési forma, mik a tulajdonságai, és annak is utánajártunk, hogy mire számíthatunk 2024-ben. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom
Melyik lakástakarék a megfelelő?

Melyik lakástakarék a megfelelő?

2018.04.16.

Ha befektetést keresel, akkor talán a lakástakarék, vagyis az LTP a legjobb választás, mert mással gyakorlatilag nem érhető el 10% feletti hozam ekkora biztonság mellett; igaz, némileg korlátozott, hiszen ingatlancélra kell fordítanod.

Tovább olvasom
Milyen előnyei és hátrányai vannak az önkéntes nyugdíjpénztárnak?

Milyen előnyei és hátrányai vannak az önkéntes nyugdíjpénztárnak?

2023.12.30.

Az önkéntes nyugdíjpénztár az egyik legnépszerűbb megtakarítási forma a nyugdíjas korukra takarékoskodók között. A számtalan előnye mellett azonban nem feledkezhetünk meg a hátrányokról sem. Utánajártunk, és megmutatjuk, hogy mik az előnyei és a hátrányai az önkéntes nyugdíjpénztárnak. Szakértőink cikke.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával