Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

A fedezet nélküli hitelek fajtái

2021.01.05.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 20:15

A fedezet nélküli hitelek sokszínűek, és mindegyik más-más élethelyzetekben nyújt megoldást.

A fedezet nélküli hitelek fajtái

Fedezet nélküli hitelt akkor veszünk fel, ha nem rendelkezünk megfelelő ingatlannal, amit fedezetként fel tudunk ajánlani, vagy nem szeretnénk azt kockáztatni – de természetesen akadnak más helyzetek is, amikor épp egy fedezet nélküli hitel jelenti a legjobb megoldást. Az alábbi cikkben sorra vesszük azokat a hiteltípusokat, amelyek igényléséhez nem szükséges fedezetet biztosítani.

Személyi kölcsön – a legnépszerűbb fedezet nélküli hitel

A személyi kölcsönök napjainkban a legnépszerűbb fedezet nélküli hitelnek számítanak, ami nem véletlen, hiszen számos pénzintézet portfóliójában megtalálhatóak, könnyen és gyorsan hozzáférhetőek, a kamatuk pedig kedvező. A személyi kölcsön feltételeit könnyen lehet teljesíteni, és bár jellemzően alacsonyabb összegek kerülnek folyósításra ezzel a hiteltípussal, van lehetőség akár 10 millió forintot is igényelni.

Gyorskölcsön – a leggyorsabb hitel

A gyorskölcsön gyakorlatilag egy személyi kölcsön, és ahhoz hasonlóan rugalmas feltételekkel juthatunk hozzá, ráadásul pár napos, sőt, akár egy óránál is kevesebb idő alatt folyósításra kerülhet. A hitelösszegek ugyan jellemzően alacsonyabbak, mint a személyi kölcsönök esetében, a kamatok pedig pont a gyorsaság okán magasabbak, ám valamit valamiért: ha sürgősen van szükségünk pénzre, akkor a gyorskölcsön a legjobb megoldás.

Vállalkozói hitelek – fedezet nélküli hitelek kifejezetten vállalkozóknak

Mivel a kezdő vállalkozások csak nehezen jutnak hitelhez, főleg, ha nem tudnak ingatlanfedezetet biztosítani, egy vállalkozói hitellel könnyedén áthidalhatják a kezdeti nehézségeket, hiszen ebben a konstrukcióban nem a vállalkozás, hanem annak ügyfelei, illetve azok pénzügyi stabilitása adja a garanciát a bank számára. A vállalkozói hitelek szabadon felhasználhatóak a bérek kifizetésére, eszközbeszerzésre, vagy akár különféle likviditási problémák megoldására. A vállalkozói hitel szintén könnyen hozzáférhető, a kamata pedig alacsony.

Egyéb fedezet nélküli hitelek

Akadnak ezeken túl is olyan hitelkonstrukciók, amelyeket fedezet nélkül lehet igényelni: ilyen a hitelkártya, a folyószámlahitel, vagy az áruhitel, bár ez utóbbinál akad némi megkötés. Ezekkel azonban érdemes óvatosan és tudatosan bánni, hiszen főként a hitelkártyáknál kiemelkedően magas a kamat, bár az is igaz, hogy megfelelő használat mellett kamatmentesek.

Bármilyen hitelt is keresel, hasonlítsd össze oldalunkon a bankok legjobb ajánlatait, majd indítsd el az igénylést online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom
Lakáshitel előzetes költségei?

Lakáshitel előzetes költségei?

2018.04.30.

Egy lakáshitel felvétele költségekkel jár; az, hogy mennyibe kerül, nem csak a hitel összegétől függ, hanem attól is, hogy milyen kedvezményt tudsz igénybe venni. Az alapvető költségek minden banknál megegyeznek, vagyis az értékbecslés, a hitelbírálat, a folyósítás, a közjegyző, illetve a földhivatal díjaira minden esetben számítanod kell, de bank és bank között ebben is óriási különbségek lehetnek!

Tovább olvasom
Külföldön dolgozol? Akkor sem probléma a hitelfelvétel!

Külföldön dolgozol? Akkor sem probléma a hitelfelvétel!

2018.12.14.

Sokan gondolják azt, hogy ha külföldön dolgoznak, akkor nem tudnak Magyarországon hitelt felvenni. Pedig valójában minden bank ad hitelt a külföldön dolgozóknak is, csak a hitelkérelemhez szükséges dokumentumok beszerzése bonyolódik.

Tovább olvasom
Lakáshitel önerő – mekkora összegre lesz szükségem?

Lakáshitel önerő – mekkora összegre lesz szükségem?

2019.03.25.

Amikor az otthonodat szeretnéd megvásárolni, de nem áll a rendelkezésedre elegendő pénz, akkor hitelt veszel fel; ez gyakorlatilag evidens. Tudnod kell azonban, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem tudod megigényelni. Mindenképp szükséged lesz egy bizonyos összegre, ha egy bankhoz fordulsz, ez pedig az úgynevezett JTM szabályozás miatt van így.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával