Szükséges biztosítást kötni a hitelfelvételhez?

Nem árt, illetve van, amikor kötelező, van, amikor választható. Ha a hosszú futamidő alatt bármikor nehéz helyzetbe kerülsz, elveszíted az állásodat, vagy hosszabb időre kiesel a munkavégzésből, tartósan táppénzre szorulsz, akkor a hitelfedezeti biztosítás nagy segítség lehet számotokra, mert a bank is nyugodt lehet ti pedig biztonságban vagytok. Ebben az esetben ugyanis a biztosító átvállalja helyettetek a törlesztőrészlet fizetését egy bizonyos időre. A hitelfedezeti biztosításnak szintén van kalkulátora a Raiffeisen-nél, melyben a korra, a betegállományra, a munkaállomány fennállásának idejére, a nyugdíj meglétére, a felvett hitel mértékére és a fennálló tőketartozásra és a törlesztőrészletre alapozva kalkulációt végezhettek a hitelfedezeti biztosításról. Ha kitöltöttétek az űrlapot, kérjetek visszahívást és személyes konzultációt, ha vannak még kérdéseitek.

A lakásbiztosítás azoktól a károktól véd meg, amelyeket nem lehet előre kivédeni, éljen a betörés, a tűz, elemi károk, vízkárok, a biztosító akkor is fizet, ha elromlott az zár az ajtóban, vagy betört egy üveg. A lakásbiztosításnak az a célja, hogy megóvja az ingatlant és a benne lévő értékeket, illetve védje a tulajdonost a károkkal szemben. Ha a baleset már bekövetkezett, a biztosító kártalanítja a károsultakat.

A biztosítás megléte biztonságot nyújt a lakás tulajdonosának, hogy értékei (az ingatlan és az ingóságok) sérülés, vagy káreset bekövetkeztekor is megtérülnek. a biztosítottnak nem kell állandóan azon aggódnia, hogy mi történik egy nem várt eseménynél, vagy akkor, ha olyan nagy károk érik, melyek helyreállítására nem lenne fedezete. A biztosító a hűségért és a havonta, vagy negyedévente, évente befizetett díjak ellenében ellenértéket biztosít kár esetén. Biztosítást kötni okos dolog, biztonságot nyújtó dolog, és elengedhetetlen. Néha egy szempillantás alatt veszik kárba egy élet munkája, egy apró hiba okán és biztosítás híján nemcsak a tárgyi veszteségek, de az anyagi károk miatt is aggódni kellene. Ha van biztosításotok, megtérítik a károtokat és fedezik a helyreállítás költségeit.

Sokan felesleges kiadásnak gondolják a biztosítást, de gondolj csak bele mi az a pár tízezer forint évente a házad és az értékeitek biztonságáért cserébe!

A lakásbiztosítás a legegyszerűbb és legokosabb módja az értékei megóvásának. Higgyétek el, megér ennyit az állandó nyugalom.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Milyen alternatív megoldások vannak, ha nem veheted igénybe a lakásfelújítási támogatást?

Milyen alternatív megoldások vannak, ha nem veheted igénybe a lakásfelújítási támogatást?

2021.06.23.

2021 elejétől a kormány újabb támogatás igénylését tette lehetővé a legalább egy gyermeket nevelő családoknak. Ebben vállalják, hogy maximum hatmillió forint erejéig lakásfelújítási hitel kérelmezhető, amelynek akár ötven százaléka is visszaigényelhető az államtól. Szerencsére, akik nem jogosultak a hitelre, azoknak is elérhetőek alternatív megoldások.

Tovább olvasom
Mutatjuk, mire figyelj, ha igénybe vennéd az Otthonfelújítási támogatást

Mutatjuk, mire figyelj, ha igénybe vennéd az Otthonfelújítási támogatást

2024.09.23.

Az Otthonfelújítási támogatás remek lehetőség az otthonod korszerűsítésére, de fontos, hogy tisztában legyél a részletekkel. Mutatunk néhány kulcsfontosságú dolgot, amit mindenképpen érdemes figyelembe venned.

Tovább olvasom
Mekkora törlesztőrészletre számíthatunk 1 millió forint gyorskölcsönnél?

Mekkora törlesztőrészletre számíthatunk 1 millió forint gyorskölcsönnél?

2023.10.13.

A gyorskölcsön az egyik legnépszerűbb formája a váratlanul felmerülő pénzzavar megoldásának. De mekkora törlesztőrészletre számíthatunk 1 millió forint gyorskölcsönnél? Milyen futamidőt válasszunk? Melyik bankot válasszuk? Milyen gyorsan kapjuk meg a kölcsönt? Választ adunk minden felmerülő kérdésre.

Tovább olvasom
Mikor emelkedhet a törlesztőrészlet?

Mikor emelkedhet a törlesztőrészlet?

2020.12.31.

Bizony emelkedhet a törlesztőrészlet, méghozzá több okból is, és fontos ezekről tudnod, ha biztonságra törekszel!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával