Milyen típusú életbiztosítások léteznek?

  • kockázati életbiztosítás

A kockázati életbiztosítás akkor fizet, ha a biztosított személy baleset, vagy betegség miatt elhalálozik, de működhet élet-, egészség-, és balesetbiztosításként is. Anyagi segítséget nyújt, ha bekövetkezik valamelyik, a szerződésben szereplő biztosítási esemény, megtakarítási és befektetési célra viszont nem használható. A kockázati életbiztosítási szerződést általában 5-25 évre kötheted meg, a biztosítás megkötése után pedig általában 6 hónap várakozási idővel kell számolni, vagyis ez idő alatt nem fizet a biztosító, ha káresemény történik. A biztosítók általában felső korhatárt szabnak az életbiztosítás kötésére, amit nem haladhatsz meg a szerződés lejártakor, ám ez többnyire magas életkort jelent – van olyan biztosító, amelynél 90 éves kor a határ.

Lényeges, hogy a kockázati életbiztosítások esetében a biztosítási díjat havonta kell fizetni, vagyis nem lehetséges ezek összevonása éves, vagy negyedéves díjjá. Szintén nagyon fontos, hogyha a szerződés időtartama alatt nem történik káresemény, akkor nem történik kifizetés, hiszen ez nem befektetési célú biztosítás!

  • befektetési egységhez kötött (unit-linked) életbiztosítás

A unit-linked életbiztosításhoz a hagyományos elemek mellett értékpapír számla is kapcsolódik, és a biztosítók által összeállított befektetési alapok közül Neked kell kiválasztani, hogy a befizetéseidet hova fektesse be a biztosító.

A unit-linked életbiztosítások két csoportja az egyszeri díjas és a folyamatos díjas típus. Az előbbinél egyszer kell befizetned egy nagyobb összeget befektetési célzattal, az utóbbinál pedig havonta fizetsz be egy meghatározott összeget. Ebben az esetben a befizetett összeg egyik része a befektetési alapokba kerül, másik része pedig az életbiztosítást fedezi.

Tudnod kell, hogy a szerződés megszüntetése esetén a befektetésednek csupán egy részét kaphatod vissza – minél előbb, annál kevesebbet. A másik hátrány, hogy a befektetéseknek járulékos költségei is vannak, amit nem feltétlenül kompenzál a hozam, ráadásul némi hozzáértésre is szükség van az ilyen típusú életbiztosítások kezeléséhez.

  • nyugdíjcélú életbiztosítás

A nyugdíjcélú életbiztosításnak nevében a célja, és államilag támogatott – 20%-os, évente legfeljebb 130.000 forintos adókedvezmény vehető igénybe rá. Kétféle nyugdíjbiztosítást köthetsz: hagyományos, illetve befektetési egységhez kötött (unit-linked) változatot. A kettő közötti különbség, hogy az előbbinél a hozam alacsonyabb, de fix, míg az utóbbinál Te határozod meg, hogy milyen befektetési alapba helyezzék a megtakarításodat.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - AKTÍV250

THM

15,61%*

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mekkora törlesztővel számoljunk 20 millió forint lakáshitel esetén?

Mekkora törlesztővel számoljunk 20 millió forint lakáshitel esetén?

2021.07.28.

Hogy mekkora törlesztővel számolj egy 20 milliós lakáshitelnél, az számos egyéb tényezőtől is függ, amelyeket mind figyelembe kell venni a helyes végeredményhez.

Tovább olvasom
A lakástakarék, mire jó?

A lakástakarék, mire jó?

2018.01.09.

A lakástakarék jelentése (rövidítve: LTP): A lakás előtakarékosság egy államilag támogatott lakásfinanszírozási lehetőség. Az állam a megtakarítás után támogatást nyújt. A lakás-takarékpénztár a megtakarítási idő lejártával kedvező hitellehetőséget biztosít. Minden magyar állampolgár igénybe veheti, családi állapottól és jövedelemtől függetlenül.

Tovább olvasom
Pár kattintással akár 10 millió forint hitelt is felvehetsz!

Pár kattintással akár 10 millió forint hitelt is felvehetsz!

2020.03.16.

Igen, jól olvastad, 10.000.000 forintot mindössze pár kattintással igényelhetsz, és ha megfelelsz a feltételeknek, akkor igen rövid időn belül meg is kaphatod! Mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Készpénzben vagy folyószámlára kapott jövdelem között, mi a különbség?

Készpénzben vagy folyószámlára kapott jövdelem között, mi a különbség?

2018.11.02.

Minden hitelnek vannak feltételei, amit teljesíteni kell ahhoz, hogy megkapd az igényelt hitelösszeget. Ha valamiben nem felelsz meg a bank kívánalmainak, akkor a végeredmény a hitelkérelem elutasítása lesz, vagyis nem kapod meg a kölcsönt. A számos követelmény közül mi most a jövedelmet fogjuk vizsgálni, hiszen elég sokan vannak, akik készpénzben kapják a fizetésüket, illetve a nyugdíjukat.

Tovább olvasom