1. Az okosotthon drága
2. Internet-csatlakozás nélkül nem működik
Léteznek olyan rendszerek, amelyek működéséhez elengedhetetlen az internetkapcsolat, de a modern okosotthonok esetében ez csupán a távoli vezérléshez szükséges, az automatika internet nélkül is képes tenni a dolgát.
3. Nehéz használni
Még a legkorábbi okosotthon-rendszerek is egyszerű kezelőfelülettel rendelkeztek, a mostaniaknál pedig még inkább felhasználóbarát lett a kezelés, tehát ez a pont már az alapoknál sem igaz.
4. Egy rendszerhez csak meghatározott eszközök csatlakoztathatóak
Az okosotthon-rendszerek alapja a központi vezérlés, amihez csatlakoznak az olyan berendezések, mint a klímaberendezés, a fűtés, a riasztórendszer és más eszközök. Ha egy gyártó behatárolja, hogy milyen eszközök csatlakoztathatóak az általa kínált rendszerhez, akkor elesik a vásárlók nagy részétől. Ebből következik, hogy az okosotthon-rendszerek legtöbbje minden eszközt képes kezelni, ami alkalmas okosotthon kialakítására.
5. Ha áramszünet van, leáll az egész
Az olyan berendezések, amelyek hálózati áramról mennek, valóban le fognak állni, ám a rendszer érzékelői, illetve a központi vezérlés biztosan nem, hiszen a korszerű típusok már rendelkeznek az ilyen esetekben hasznos szünetmentes tápegységgel, ami egy ideig biztosan működteti a rendszert.
6. Utólag nem kivitelezhető
Ez még egy vezetékes rendszernél sem igaz, hiszen bármikor be lehet építeni, csupán sokkal munkaigényesebb, és persze rengeteg problémával jár, de egy vezeték nélküli okosotthon-rendszert gyakorlatilag bármikor, néhány óra alatt is ki lehet építeni.
7. Felesleges
Az okosotthon nem csak a kényelemről, hanem a biztonságról is szól, a kiépítése gyors és egyszerű, a költségei alacsonyan is tarthatóak, és folyamatosan fejleszthető – hidd el, abszolút megéri!