További blogbejegyzések
Célkeresztben az árak – a GVH ellenőrzi a boltokat
2025.03.20.A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az élelmiszer-kereskedelem területén vizsgálatokat készít elő, hogy feltárja az esetleges versenyproblémákat és biztosítsa a tisztességes piaci működést. Ezek a vizsgálatok különös figyelmet fordítanak a piaci szereplők magatartására, az árképzési gyakorlatokra és a fogyasztói érdekek védelmére.
Tovább olvasomEnergetikai tanúsítvány
2021.09.27.Energetikai tanúsítvány, energetikai besorolás. Jobb, ha megismerkedünk ezekkel a fogalmakkal, mert a mindennapjaink részévé váltak. Hatékony a fűtés a lakásunkban? Vagy az ablakon megy ki a meleg, és az utcát fűtjük? Az energia hatékony felhasználása kihat az életünkre. Mutatjuk, hogyan.
Tovább olvasomSzemélyi hitel – hogy tudom elindítani a kérelmemet az oldalon?
2019.02.21.A személyi hitel, vagy más néven személyi kölcsön a legnépszerűbb hitelkonstrukció; manapság a legtöbb hitelkérelmet erre a termékre adják be az ügyfelek. Nem véletlenül, hiszen könnyedén és gyorsan hozzáférhető, a feltételei nem teljesíthetetlenek, a kamata pedig viszonylag alacsony.
Tovább olvasomLakásvásárlás 2026-ban: így lehet jóval kevesebb az illeték
2026.01.19.Lakásvásárláskor az illeték sokszor milliós tétel, ráadásul pont akkor kell rá gondolni, amikor minden más költség is egyszerre jelentkezik. 2026-tól viszont sok költöző kedvezőbb helyzetbe kerül: ha egy korábban eladott lakóingatlanod kapcsolódik a vásárláshoz, az illetéket nem feltétlenül a teljes vételár után fizeted, hanem csak a két ingatlan értékének különbsége után. Ez akár nullára is csökkentheti a fizetendő összeget. A cikkben pontos határidőkkel, számokkal és gyakorlati helyzetekkel mutatjuk be, mikor jár a kedvezmény, milyen buktatók vannak, és mit tehetsz, ha az illetéket mégis finanszíroznod kell.
Tovább olvasom



