További blogbejegyzések
Lakáshitel mellé önerőként pótfedezet lehetséges?
2020.03.09.Sajnos lakást vásárolni egyre nehezebb, hiszen az árak az egeket ostromolják. Ennek ellenére van lehetőség abban az esetben is, ha nem rendelkezel önerővel. Ha van egy másik ingatlan, ami alkalmas rá, akkor a lakáshitel mellé önerőként pótfedezet lehet belőle. Ehhez azonban szükség van egy ilyen ingatlanra.
Tovább olvasomBabaváró hitel igényléséhez szükséges, hogy legyen gyermekem?
2020.10.14.A babaváró hitelhez – már a nevéből adódóan is – szorosan kapcsolódik a gyermekvállalás kérdése, azonban ez nem jelenti azt, hogy már meg is kell lennie, éppen ellenkezőleg!
Tovább olvasomMekkora törlesztőrészletet vállaljunk be?
2021.04.30.Mekkora törlesztőrészletet érdemes bevállalnod? Számtalan tényezőtől függ – ezeket az alábbi cikkünkben összegezzük.
Tovább olvasom5% ÁFA változása 2020-ban
2020.02.25.Nyilván hallottad a híreket, miszerint 2020-tól nehezebb lesz új lakást vásárolni. Illetve, hogy az építőipari cégeknek eddig tartott a jó világ, ez után jön a lejtmenet. Mindez igazából arról szólt, hogy 2020. januárjától megszűnik a lakások értékesítésekor alkalmazott 5% ÁFA. Helyette az új lakóingatlanok értékesítését 27%-os áfa terheli, méghozzá hasznos alapterülettől függetlenül.
Tovább olvasom



