A lakáshitel felvételét persze nem csak az értékbecslés befolyásolja, hanem más is. Ám jelen cikkünknek nem tárgya a jövedelem, az adóstársak, vagy más kritériumok. Az értékbecslés lényege a nevében rejlik. Vagyis egy szakértő személyesen keresi fel a hitelezni kívánt ingatlant, megállapítja annak értékét, ami a folyósítható hitelösszeget is behatárolja. Az ingatlan értéke számtalan dologtól függ. Így például a méretétől, az állapotától, az elhelyezkedésétől. De akár a lakáspiaci helyzettől is. A szakértő ezek mindegyikének figyelembevételével határozza meg az ingatlan forgalmi értékét, és ezt egy hivatalos dokumentumban rögzíti is.
A lakáshitel felvétele csak abban az esetben fog sikerülni, ha minden feltételnek megfelelsz, és ebbe nem csak Te, de a megvásárolni kívánt ingatlan is beletartozik, azaz annak is megfelelőnek kell lennie. Többféle kizáró ok lehetséges, hiszen a bank maga is mérlegeli, hogy megéri-e neki befektetnie a lakásod megvásárlásába. Ha az ingatlan értéke túl magas a jövedelmedhez, illetve az általad biztosított önerőhöz képest, akkor el fogják utasítani a hitelkérelmedet, míg, ha ezek az értékek összevetve egy biztonságos, vagyis alacsony kockázatú, felmondás esetén pedig viszonylag magas megtérülési lehetőségű hitelügyletet feltételeznek, a folyósításnak nem lesz semmi akadálya.
A lakáshitel felvétele tehát egy igen összetett folyamat, aminek egy kis, ám meglehetősen lényeges részlete az értékbecslés, viszont nem ez az első lépés. Ha megvan a kiszemelt ingatlan, akkor ugyanilyen gondossággal kell eljárni a hitel megválasztása során is. Oldalunk a segítségedre siet ebben: nálunk összehasonlíthatod a bankok legjobb ajánlatait, így könnyen eldöntheted, hogy melyik az a konstrukció, amelyik a leginkább megfelel az elképzeléseidnek!
Ha kérdésed lenne a lakáshitelek felvételével, vagy az értékbecslés menetével kapcsolatban, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!