Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Jövedelemarányos törlesztőrészlet részletesen

2019.04.24.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 13:51

Talán nem hallottad még a „jövedelemarányos törlesztőrészlet” kifejezést, pedig sokat segíthet akkor, amikor hitelt akarsz felvenni. Hogy miért? Alább kifejtjük!

Jövedelemarányos törlesztőrészlet részletesen

A jövedelemarányos törlesztőrészlet a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére létrejött adósságfék-szabályozás része, másik nevén JTM. A lényege az, hogy egy hiteligénylő havi törlesztőrészlete nem lehet magasabb a rendszeres jövedelmének felénél. De ha meghaladja a nettó 400.000 forintot, akkor a 60%-ánál. Fontos ezen felül, hogy a jövedelmeket és az adósságterheket az esetleges adóstárséval viszont összevonja, tehát adóstárs bevonásával magasabb törlesztőrészlet, tehát magasabb hitelösszeg, illetve rövidebb futamidő érhető el. A jövedelemarányos törlesztőrészletet minden új, 200.000 forintot meghaladó hiteligénylés elbírálásánál kötelező megvizsgálni, és figyelembe kell venni a hiteligénylő minden meglévő hitelének törlesztőrészletét is, jövedelemként pedig csakis az igazolt, nettó jövedelmet lehet beszámítani, vagyis munkabért, nyugdíjat, családi pótlékot, illetve egyéb juttatásokat. Olvass több információt a kölcsönökkel kapcsolatosan, kattints ide.

Még egy fontos tudnivaló akad a jövedelemarányos törlesztőrészlettel kapcsolatban. Az, hogy ha jelzáloghitelről van szó, akkor az igényelt, illetve folyósításra is kerülő összeg nem haladhatja meg az ingatlan értékének 80%-át, tehát a 20% önerő kötelező! Ezt nyilvánvalóan meg lehet oldani egy személyi kölcsön felvételével is. De így a jövedelemarányos törlesztőrészlethez hozzá fogják számolni, tehát a felvehető hitelösszeg alacsonyabb lesz, illetve a futamidő biztosan nőni fog! Partnerünk ajánlatait itt tudod megnézni, kattints ide.

Ez utóbbi kétszeresen is hátrány lehet többek számára. Egyrészt azok, akik nem rendelkeznek önerővel, mindenképpen két hitelt lesznek kénytelenek fizetni legalább egy darabig. Majd hitelkiváltáshoz kell folyamodniuk, másrészt azok, akiknek az igazolható jövedelme alacsony. De ezen felül is van jövedelmük, nem fognak tudni lakást vásárolni, hiszen hiába tudnák a magasabb törlesztést is bevállalni, ezt a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem tehetik meg!

Most, hogy már a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutatót is figyelembe veheted a hitelfelvétel előtt, könnyebb lesz a döntés, hiszen kiszámolhatod, hogy körülbelül mennyi az a hitelösszeg, amit valószínűleg megkaphatsz. Mielőtt azonban elindítanád az igénylést, hasonlítsd össze a bankok legjobb ajánlatait oldalunk segítségével, és ha kérdésed van, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Hitel fedezet nélkül

Hitel fedezet nélkül

2019.04.02.

Hitel fedezet nélkül gyakorlatilag nem létezik, hiszen nincs olyan bank, amelyik csak úgy folyósít egy bármekkora összeget. Persze ez akkor nem igaz, ha a fedezetet szó szerint értelmezzük. Ez többnyire valamilyen ingatlan, de lehet ingóság is. Minden egyéb esetben a fedezetet a fizetőképesség jelenti, amit igazolni kell.

Tovább olvasom
JTM számítás a babaváró hitelnél

JTM számítás a babaváró hitelnél

2019.06.17.

A jövedelemarányos törlesztési mutatóról már többször is írtunk, hiszen minden hitelfelvétel esetében fontos. Mivel a Családvédelmi Akcióterv körül forog most szinte minden, nézzük meg, hogyan alakul a JTM számítás a babaváró hitelnél!

Tovább olvasom
NAV jövedelemigazolás – miért kell?

NAV jövedelemigazolás – miért kell?

2019.02.22.

A hitelfelvétel kritériumait számtalanszor taglaltuk már, így nem is mennénk bele mélyebben. Arra koncentrálnánk ebben a cikkben, ami a címben is olvasható, vagyis hogy milyen esetekben van szükség NAV jövedelemigazolásra egy hitel felvételekor.

Tovább olvasom
Fogyasztóbarát Lakáshitel – ez mit is jelent?

Fogyasztóbarát Lakáshitel – ez mit is jelent?

2019.05.27.

Az elmúlt években gyakran hallhattunk a „Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel” minősítésről, viszont azt, hogy mit is jelent, már csak kevesen tudták volna elmondani. Mi most összefoglaljuk Neked, hogy ez mit is takar, így könnyen eldöntheted, hogy erre van-e szükséged!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával