Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

2020.03.23.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:47

A casco megkötése ugyan nem előírás, mégis érdemes, hiszen manapság már igencsak jó feltételekkel lehet szerződni számos biztosító társaságnál. Az, hogy az adott casco mikor és mire fizet, mindig a szerződés tartalmától függ, és ez biztosítónként változik.

Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

A teljes körű casco például fedezetet nyújt villámcsapás, földrengés, robbanás, elemi károk, talajszint alatti építmény beomlása esetén. Illetve, ha tűz esetén a gépkocsi alkatrészeiben, tartozékaiban kár keletkezik. De ezen kívül is nagyon sok olyan eset van, amikor feltehetjük a kérdést, hogy a megkötött casco mikor és mire fizet. Kártérítésre jogosíthat például a lopáskár, a töréskár, ha az balesetben történik. Üvegtörésre is biztosíthat fedezetet, ha balesetben, vagy rongálás által sérül meg az autó üvege. Ehhez hasonlóan a festék ismeretlen személy általi megkarcolása is lehet biztosítási káresemény, és még hosszasan sorolhatnánk, hiszen az, hogy mikor és mire fizet a casco, csakis azon múlik, hogy mit foglalnak bele a szerződésbe.

Ahhoz, hogy a számodra legmegfelelőbb casco-t megtalálhasd, számos biztosító ajánlatát kell majd végigböngészned, majd összehasonlítanod. Lényeges, hogy ne csak azt vedd figyelembe, hogy mennyit kell majd fizetned érte, sőt, az legyen az utolsó szempont! A legelső a biztonságod, akár személyi, akár vagyoni dologról van szó, és ha belegondolsz, hogy az autódban esett kár akár több millió forintra is rúghat, amit casco híján neked kellene kifizetni, míg egy biztosítás havi, vagy akár éves díja ennek apró töredéke, Te is be fogod látni, hogy megéri. Sokkal fontosabb, hogy alaposan utánajárj annak, hogy az adott biztosító társaság által kínált casco mikor és mire fizet, mert így elkerülheted az anyagi problémákat.

Amennyiben meggyőztünk, és szeretnél casco-t kötni, tekintsd meg ajánlatainkat, járj el körültekintően, és ettől függetlenül légy óvatos az utakon! Ha kérdésed lenne a témával kapcsolatban, keress bennünket megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Tovább olvasom
Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

2021.07.19.

A jövedelempótló biztosítás – mint a neve is mutatja – igen hasznos lehet bizonyos esetekben. Mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával