Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 23. 08:50

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

A negatív KHR lista azoknak a személyeknek az adatait tartalmazza, akiknek a lejárt és meg nem fizetett tartozás összege több a késedelembe esés időpontjában érvényes minimálbér összegénél és az folyamatosan, 90 napot meghaladóan fennáll. A lista adatai minden adós számára ingyenesen lekérdezhetőek. Bármely pénzintézetnél, vagyis könnyen megtudhatod, hogy melyik pénzintézet, milyen szerződések alapján milyen adatokat tart rólad nyilván a negatív listán.

Ha szerepelsz a negatív listán, akkor lehetsz aktív, illetve passzív státuszban. A különbség abból adódik, hogy a lejárt tartozásod, amivel felkerültél a negatív listára, ki lett-e egyenlítve, vagy sem. Ha kifizetted a tartozásod, akkor automatikusan átkerülsz a passzív KHR negatív adóslistára, és innen számított egy év múlva a pozitív listára is visszakerül minden adatod. Abban az esetben, ha a tartozásodat nem fizeted vissza, úgy az adatátadástól számított ötödik év végén kerülnek törlésre a negatív listán nyilvántartott adataid.

Ahhoz, hogy az adataid ne kerüljenek a negatív KHR adóslistára, ki kell fizetned az összes törlesztőrészletedet időben. Ha ez valamiért nem sikerül, akkor vigyáznod kell arra, hogy a késedelmed még véletlenül se haladja meg a 90 napot. Figyelj arra is, hogy a szerződésedet ne mondják fel, mert a felmondással a tartozásod a teljes megmaradt hitelösszegre emelkedik. Ami jó eséllyel meg fogja haladni a minimálbért, és ha 90 napon belül nem fizeted vissza, akkor negatív KHR listás leszel! Azért emeltük ki a szerződésfelmondást, mert a nem fedezetes hiteleknél a türelmi idő többnyire csak 60 nap. Vagyis ennyi késedelemnél mondják fel a hitelszerződést.

Ha nem vagy a KHR negatív adóslistáján nyilvántartva, és szeretnél hitelt felvenni, akkor az elérhető konstrukciók összehasonlításához használd oldalunkat, és ha kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

JTM szabályváltozás július 1.-től!

JTM szabályváltozás július 1.-től!

2019.06.19.

Ahogy a mondás tartja, csak egyetlen dolog állandó: a változás. A pénzügyi életre is igaz ez, hogy a törvényhozást ne is említsük. A kettő összefüggése pedig egész biztos, hogy folyamatos újdonságokat jelent. Július elsejétől érvénybe lép a legújabb JTM szabályváltozás is, ami némiképp átalakítja a hitelezési folyamatokat. Lássuk a részleteit!

Tovább olvasom
Mit takar a hitelbiztosítéki érték?

Mit takar a hitelbiztosítéki érték?

2019.08.29.

Jogosan tettétek fel nekünk a fenti kérdést, mert még nem foglalkoztunk vele itt, a blogon. Nézzük tehát át együtt, hogy konkrétan mit takar a hitelbiztosítéki érték, hol használatos, és miért lényeges tisztában lenni vele!

Tovább olvasom
Gyors adósságrendező hitel – melyik banknál érdemes igényelni?

Gyors adósságrendező hitel – melyik banknál érdemes igényelni?

2019.07.03.

Sokfelé kell törlesztéseket fizetned, és már nem bírod követni? Egyre nőnek a terheid, és szeretnél könnyíteni rajtuk? Akkor egy gyors adósságrendező hitel lesz számodra a megoldás!

Tovább olvasom
Mennyi hitelt vettünk fel 2019 második negyedévében?

Mennyi hitelt vettünk fel 2019 második negyedévében?

2019.10.30.

A kamatkörnyezet kedvező, ezért egyre jobban nő a kihelyezett hitelek száma. Az összeg pedig elképesztően magas. Az év közepén meghaladta a 2.024 milliárd forintot. Ez persze a kihelyezett összeg, amiben a korábban felvett hitelek még meglévő tőketartozását is bele kell számítani. Viszont azt a kérdést, hogy mennyi hitelt vettünk fel a második negyedévben, nem válaszolja meg; arra az alábbiakban kerítünk sort.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával