Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:58

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Egy biztosítási szerződés alapesetben egy évre szól, és – hacsak az ügyfél nem dönt másként – automatikusan meghosszabbodik a szerződéskötés évfordulóján. Ha viszont úgy dönt, hogy másik biztosítóra, illetve biztosításra váltana, van lehetősége kedvezőbb tarifájú kötelező gépjármű felelősségbiztosítást, casco-t, lakásbiztosítást, céges ügyfelek esetében vagyon-, vagy felelősségbiztosítást kötni. Biztosítót váltani azért is érdemes, mert a váltásnál a társaságok akcióinak köszönhetően akár 10-30%-kal is kedvezőbb lehet. Éppen ezért érdemes utána járni, hogy mi a legkedvezőbb biztosítási ajánlat. A biztosítók oldalain megtalálható kalkulátorok segítségével könnyedén kiszámolható, hogy melyik a legmegfelelőbb biztosítás. De még egyszerűbb egy olyan oldalon nézelődni, ahol a legtöbb biztosító ajánlatait lehet összehasonlítani.

Fontos viszont, hogy ha biztosítót váltanál, akkor a felmondást Neked kell intézned, méghozzá a szerződéskötési évforduló előtt legalább harminc nappal! Amennyiben a felmondó nyilatkozatod nem érkezik be időben a biztosítódhoz, a szerződésed automatikusan meghosszabbodik egy évvel. Érdemes a másolatot megőrizni, mivel vitás esetben csak ezzel tudod igazolni, hogy a felmondás megtörtént.

Ha a biztosító elfogadta a szerződés felmondását, akkor már csak annyi a dolgod, hogy megtaláld azt a biztosítást, amelyik a lehető leginkább kielégíti az igényeidet. A segítségünkkel ezt könnyedén megteheted, és ha kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
A céges egészségbiztosítás típusai: melyiket érdemes választani?

A céges egészségbiztosítás típusai: melyiket érdemes választani?

2023.09.15.

Céges egészségbiztosítás esetén a vállalkozás biztosítja az alkalmazottait. Ez egy vállalkozás jól felfogott érdeke, hiszen a dolgozók általános egészsége, és a betegségből való gyors felgyógyulás befolyásolhatja a cég eredményességét. Részletesen írunk a céges egészségbiztosítás típusairól, és arról, hogy melyiket érdemes választani.

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Tovább olvasom
Minden, amit a kombinált hitelekről tudni kell!

Minden, amit a kombinált hitelekről tudni kell!

2021.02.19.

A kombinált hitelek olyan konstrukciók, amelyek a kölcsönt valamilyen megtakarítással ötvözik; a legismertebb típus a jelzáloghitel és lakástakarék párosa.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával